Członkowie założyciele

ATM S.A. jest operatorem telekomunikacyjnym i liderem rynku data center w Polsce oraz jednym z czołowych operatoró...

czytaj dalej >

ATM S.A. jest operatorem telekomunikacyjnym i liderem rynku data center w Polsce oraz jednym z czołowych operatorów centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Atman to marka handlowa ATM S.A., pod którą spółka oferuje usługi przechowywania i przetwarzania danych (m.in. kolokację, wynajem infrastruktury sprzętowej i chmurę obliczeniową), usługi telekomunikacyjne (m.in. transmisję danych i dostęp do Internetu dla firm) ze wsparciem bezpieczeństwa sieciowego (rozwiązania firewall/UTM i antyDDoS), a także usługi z zakresu zachowania ciągłości działania (biura zapasowe, DRC). Atman świadczy usługi w oparciu o własną infrastrukturę teleinformatyczną, na którą składają się: trzy centra danych (warszawskie CD Atman WAW-1 i CD Atman WAW-2 oraz katowickie CD Atman KTW-1) o łącznej powierzchni 13 600 mkw, dysponujące zasilaniem 42 MW, i międzymiastowa światłowodowa sieć szkieletowa z sieciami metropolitalnymi łączącymi kluczowe centra biznesowe.

Centrum Danych Atman Warszawa-1 z 9400 mkw powierzchni kolokacyjnej i 26 MW gwarantowanego zasilania stanowi część kampusu telekomunikacyjnego (znajdują się tu także biura zapasowe i główna siedziba ATM S.A.), które mieści się w Warszawie przy ul. Grochowskiej 21a.

Centrum Danych Atman Warszawa-2 to największe neutralne telekomunikacyjnie centrum danych w Polsce, mieszczące główny węzeł należącego do Atmana punktu wymiany ruchu Thinx. Położone jest w ścisłym centrum biznesowym Warszawy, przy ul. Konstruktorskiej 5, dysponuje 3700 mkw powierzchni kolokacyjnej i 16 MW gwarantowanego zasilania.

Centra danych Atman zapewniają swoim klientom doskonałe warunki techniczne oraz długoterminową dostępność powierzchni kolokacyjnej, energii elektrycznej i łączy światłowodowych.

Usługi telekomunikacyjne i kolokacyjne Atmana świadczone są w oparciu o system zarządzania jakością spełniający wymagania normy ISO 9001:2008 i system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z normą ISO/IEC 27001:2013.

Duże doświadczenie ATM S.A. w prowadzeniu złożonych projektów telekomunikacyjnych potwierdzają liczne listy referencyjne. Przewagi konkurencyjne ATM to:

 • 25-letnie doświadczenie na rynku teleinformatycznym, w tym ponad 15-letnie doświadczenie na rynku usług centrów danych
 • najwyższy poziom usług gwarantowany umowami SLA i certyfikatami ISO
 • wysoka dostępność usług (redundancja wszystkich krytycznych elementów infrastruktury)
 • praktycznie nieograniczona przepustowość łączy internetowych i dostępność powierzchni kolokacyjnej
 • dobrze zdefiniowany zakres i parametry standardowych usług, przy zachowaniu wysokiej elastyczności.

Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX) to globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, który umożliwia cyfrowym liderom wykorzy...

czytaj dalej >

Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX) to globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, który umożliwia cyfrowym liderom wykorzystanie zaufanej platformy do bezpośredniego łączenia elementów infrastruktury leżącej u podstaw ich działalności i będącej źródłem ich sukcesu. Equinix umożliwia firmom dostęp do wszystkich właściwych miejsc, partnerów i możliwości, których potrzebują, żeby budować i wzmacniać swoją przewagę konkurencyjną. Dzięki Equinix mogą skalować w sposób zwinny, przyspieszać uruchamianie usług cyfrowych oraz dostarczać światowej klasy doświadczenia i pomnażać ich wartość.

Założona w roku 1996 roku Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce.

Nal...

czytaj dalej >

Założona w roku 1996 roku Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce.

Należy do niej szereg popularnych serwisów i usług on-line, m.in. Onet.pl – największy portal internetowy w Polsce, serwisy wideo Onet.tv oraz VoD.pl, serwis randkowy Sympatia.pl, inspirujący magazyn modowy VU MAG, lokalizator internetowy Zumi.pl, serwis społecznościowy NK.pl, serwis Noizz.pl, porównywarka cen Skąpiec.pl oraz serwis z opiniami o produktach i usługach Opineo.pl. Grupa Onet.pl to również szerokie portfolio aplikacji dostępnych na urządzeniach mobilnych, w tym aplikacja Onet, VOD.pl, Onet Sport, Onet Pogoda czy Ekstraklasa.tv. Serwisy tematyczne prowadzone przez Onet.pl, takie jak Wiadomości, Moto, czy Sport, są w większości liderami rynkowymi w swoich kategoriach tematycznych.

Od roku 2012 Grupa Onet.pl stanowi część Ringier Axel Springer Media AG, posiadającego 75 proc. akcji spółki. Wraz z Ringer Axel Springer Polska, Onet.pl tworzy Grupę Onet-RAS Polska, której serwisy każdego miesiąca odwiedza ponad 20,4 mln użytkowników (dane: Megapanel PBI/Gemius, maj 2016). Do Grupy Onet-RAS Polska, obok marek Onetu, należą też m.in. tytuły takie jak „Fakt”, „Newsweek”, „Przegląd Sportowy”, „Forbes”, „Auto Świat”, czy „Komputer Świat”. Grupa Onet-RAS Polska to także największa polska platforma wideo w polskim internecie, której materiały wideo notują ponad 200 mln wyświetleń miesięcznie (źródło: dane wewnętrzne).

Firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w  branży, od początku swojego istnienia koncentruje się na dostawie rozw...

czytaj dalej >

Firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w  branży, od początku swojego istnienia koncentruje się na dostawie rozwiązań uszytych na miarę potrzeb Klienta. Nie zamykamy się w sztywnych ramach gotowych produktów – inwestując w swoją kadrę, zdobywamy nowe kompetencje oraz podążamy za dynamicznym rozwojem technologii oferując usługi, które w pełni odpowiadają potrzebom naszych Odbiorców.

Zapewniamy kompleksową obsługę teleinformatyczną firm – specjalizujemy się w realizacji projektów z dziedziny Data Center, infrastruktury IT, telekomunikacji i teletechniki oraz oprogramowania biznesowego. Począwszy od analizy przedwdrożeniowej, przez dostawę niezbędnej infrastruktury wraz z oprogramowaniem, na opiece powdrożeniowej kończąc – realizujemy usługi kompleksowo z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa, czego odzwierciedleniem są posiadane certyfikaty ISO9001 oraz ISO27001.

Jednym z kluczowych aspektów naszej działalności jest pomoc w doborze optymalnych pod względem kosztów oraz bezpieczeństwa rozwiązań świadczonych w oparciu o Data Center Infomex. Nasze Centrum Przetwarzania Danych zostało zaprojektowane oraz zbudowane w oparciu o standard TIER III – międzynarodową klasyfikację stosowaną dla opracowania najlepszych praktyk definiujących infrastrukturę telekomunikacyjną centrum danych. Budynek, w którym jest ono zlokalizowane został wyposażony w szereg rozwiązań gwarantujących pełne bezpieczeństwo zasobów naszych Klientów – system sygnalizacji włamania i napadu, całodobowy monitoring, czytniki biometryczne, zaawansowane systemy wczesnej detekcji pożaru, system gaszenia gazem obojętnym i wiele innych. Przy projektowaniu infrastruktury, położyliśmy szczególny nacisk na zapewnienie ciągłości działania systemów przy jednoczesnej minimalizacji kosztów – wybierając zaawansowane technologie redundantnej klimatyzacji precyzyjnej opartej o zjawisko tzw. Freecoolingu oraz zasilanie oparte o dwa niezależne przyłącza energetyczne, jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania w korzystnej cenie przy zachowaniu najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa. Kolejnym atutem Data Center Infomex jest uczestnictwo w najważniejszych punktach wymiany ruchu, zarówno z operatorami polskimi jak i globalnymi  oraz połączenie z wiodącymi dostawcami usług telekomunikacyjnych.

Redundantna infrastruktura, renomowane rozwiązania, ciągła dbałość o jakość i bezpieczeństwo oraz całodobowe wsparcie Klienta pozwalają nam zagwarantować dostępność usług na poziomie 99,98% w skali roku!

Naszą wizytówką są realizowane projekty – do grona Klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z usług Data Center Infomex należą m.in. Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Państwowy Fundusz rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Mieszko S.A. czy SFD S.A.

 

Infomex w liczbach

 • 21 lat na rynku
 • Blisko 5 tys. Klientów
 • 150 wykwalifikowanych pracowników

Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych, część Grupy Cyfrowy Polsat. Netia dostarcza m.in. ...

czytaj dalej >

Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych, część Grupy Cyfrowy Polsat. Netia dostarcza m.in. kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line: szybki, stacjonarny dostęp do internetu, zaawansowane usługi transmisji danych oraz TV i multimedialną rozrywkę. Usługi Netii skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji. Spółka zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład GK Netia wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o. 

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu Sp. z o. o. powstał 8 listopada 2012 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Opola. ...

czytaj dalej >

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu Sp. z o. o. powstał 8 listopada 2012 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Opola. Jest instytucją, która ma wspierać innowacyjne przedsięwzięcia gospodarcze oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które chciałyby te technologie wdrażać oraz udzielać informacji inwestorom i twórcom.

PNT w Opolu jest miejscem współpracy nauki i biznesu, stwarza możliwość poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych na styku tych dwóch światów. Tworzy również korzystne warunki dla rozwoju gospodarczego i naukowego miasta Opola oraz całego regionu poprzez pomoc już istniejącym, jak również nowo powstającym inicjatywom. Spółka jest platformą współpracy dla środowisk biznesowych i naukowych, pośrednio tworzy nowe miejsca pracy dla wykształconych na opolskich uczelniach młodych ludzi. Dzięki utworzeniu Parku proinnowacyjne opolskie firmy uzyskują dostęp do specjalistycznych laboratoriów badawczych, zaawansowanego środowiska teleinformatycznego, pomieszczeń biurowych o wysokim standardzie oraz wszelkiej innej niezbędnej infrastruktury i usług koniecznych do prowadzenia działalności, z korzyścią dla społeczności lokalnych miasta i regionu. 

Polcom już od ponad 20 lat dynamicznie rozwija się na rynku polskim i europejskim. Naszą misją jest dostarczanie ...

czytaj dalej >

Polcom już od ponad 20 lat dynamicznie rozwija się na rynku polskim i europejskim. Naszą misją jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości usług IT spełniających najwyższe, międzynarodowe standardy. Zajmujemy się udostępnianiem kompleksowych rozwiązań, które mają na celu optymalizację procesów informatycznych w przedsiębiorstwach, dostarczanie im wysokiej jakości sprzętu oraz wzrost bezpieczeństwa danych.

Polcom buduje swoje usługi o jedne z najnowocześniejszych ośrodków przetwarzania danych w Polsce zlokalizowane w Skawinie pod Krakowem i Alwerni. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze technicznej, wielopoziomowej i biometrycznej kontroli dostępu oraz systemom zwiększającym ciągłość działania serwerów nasze data center jako jedyne w Polce może pochwalić się najwyższym stopniem gwarancji niezawodności TIER IV, co oznacza, że jest niezawodne w 99,99 %. Pozwala to na bezpieczne przechowywanie infrastruktury informatycznej naszych Klientów i sprawne działanie ich przedsiębiorstw.

Firma dostarcza klientom rozwiązania IT, które nie wiążą się z koniecznością inwestycji w drogi sprzęt. Jest to możliwe dzięki udostępnianiu przez nas mocy obliczeniowej w modelu outsourcingowym. Takie rozwiązanie pozwala na udostępnianie profesjonalnej architektury informatycznej, z której nasi klienci mogą korzystać według własnych potrzeb i preferencji. Za bezpieczeństwem usługi stoi Polcom Data Center.

Główne usługi:

 • Data Center
 • Cloud Computing
 • Integracja systemów informatycznych
 • Wirtualizacja
 • Migracja IT

Certyfikaty:

 • ISO 9001
 • ISO 27001
 • Certyfikat bezpieczeństwa przemysłowego II stopnia Unii Europejskiej
 • Certyfikat bezpieczeństwa przemysłowego II stopnia NATO
 • Certyfikat bezpieczeństwa przemysłowego II stopnia Polska
 • Certyfikat saperski: „Teren wolny od niewypałów i niewybuchów i innych środków wybuchowych”

Sinersio Polska to dynamicznie rozwijająca się, czołowa firma z branży IT, która po...

czytaj dalej >

Sinersio Polska to dynamicznie rozwijająca się, czołowa firma z branży IT, która posiada własny, bezpieczny obiekt data center, chmurę obliczeniową (IaaS, PaaS) oraz system do tworzenia kopii bezpieczeństwa danych. Ofertę Sinersio Polska wyróżniają bardzo wydajne, zaawansowane środowiska aplikacyjne dla systemów wysokiej dostępności.

Sinersio Data Center jest najdalej wysuniętym na zachód Polski obiektem klasy TIER III, zlokalizowanym w okolicach Zielonej Góry. Zgodnie z Dyrektywą Powodziową oraz Mapami Ryzyka Powodziowego, Sinersio Data Center znajduje się poza terenami objętymi zagrożeniem powodziowym. Obiekt położony jest również z dala od głównych tras komunikacyjnych – lądowych i powietrznych, co z definicji predestynuje go do przechowywania danych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki i Państwa.

 

Sinersio Data Center cechuje:

 • komora IT zgodna z rygorystyczną normą PN-EN 1047,
 • pełna separacja infrastruktury IT od urządzeń instalacji krytycznych,
 • oraz podwójna instalacja wody lodowej w układzie active-active.

Z rozwiązań firmy Sinersio Polska korzystają korporacje, średnie firmy, banki, placówki służby zdrowia oraz administracja publiczna.

Jesteśmy dostawcą zaawansowanych technologicznie usług i produktów IT wspierających...

czytaj dalej >

Jesteśmy dostawcą zaawansowanych technologicznie usług i produktów IT wspierających procesy biznesowe.
Działamy na rynku IT od 1989 roku. Od 2000 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Wieloletnia obecność na polskim rynku informatycznym pozwoliła nam wypracować skuteczne i efektywne metody współpracy z klientami, wśród których są największe instytucje finansowe, urzędy i instytucje publiczne, szkoły wyższe oraz przedsiębiorstwa produkcyjne.
Nasze portfolio obejmuje szeroki zakres usług, między innymi:
• zaawansowane usługi outsourcingu IT oparte o nowoczesną infrastrukturę naszego Data Center,
• kompleksową integrację systemów IT w zakresie sprzętu i oprogramowania,
• produkcję oprogramowania oraz wdrażanie rozwiązań teleinformatycznych,
• usługi wsparcia i serwisu.

Wrocławskie Centrum Sieciowo-­Superkomputerowe (WCSS) powstało w 1995 roku jako jednostka Politechniki Wrocławski...

czytaj dalej >

Wrocławskie Centrum Sieciowo-­Superkomputerowe (WCSS) powstało w 1995 roku jako jednostka Politechniki Wrocławskiej o charakterze międzyuczelnianym. Jego statutowymi zadaniami są: eksploatacja i rozbudowa Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (WASK); eksploatacja i rozbudowa komputerów dużej mocy; eksploatacja i rozwój usług sieciowych dla wszystkich uczelni wyższych i instytutów badawczych. Szeroki obszar kompetencji WCSS w dziedzinie Technologii Informacyjnych obejmuje, m.in.: rozległe sieci komputerowe; komputery dużej mocy; gridy i chmury obliczeniowe; audyt bezpieczeństwa (np. sieci, systemów operacyjnych, aplikacji); archiwizacja dużych zasobów danych; tworzenie, dostosowywanie, optymalizowanie oraz zrównoleglanie aplikacji naukowych (CPU, GPGPU); tworzenie, utrzymywanie i administracja usług i aplikacji sieciowych, baz danych, serwerów wirtualnych oraz dedykowanych w środowiskach produkcyjnych (w tym stron internetowych, poczty elektronicznej, systemów wersjonowania itp.). W korelacji z posiadanymi kompetencjami WCSS zbudowało mocną ofertę badawczą i usługową. Obejmuje ona badania w zakresie budowy, zastosowań a także bezpieczeństwa rozproszonych infrastruktur informatycznych i badawczych, systemów
 składowania danych oraz sieci rozległych, usług sieci web. Działania te były
realizowane m.in. w następujących projektach unijnych: PL?Grid, PL-Grid+, EGI,
PRACE-­RI, KMD2, PLATON, NewMan.

Dzięki posiadanej infrastrukturze informatycznej WCSS jest interesującym partnerem do współpracy dla środowiska naukowego, instytucji kultury i nauki oraz jednostek administracji państwowej i samorządowej. WCSS jest częścią polskiej sieci szkieletowej podłączony jest wieloma linkami światłowodowymi, które w najbliższej przyszłości będą osiągały przepustowość 100Gbit. WCSS świadczy usługi oraz udostępnia specjalistyczne oprogramowanie naukowe i sprzęt:

– zasoby obliczeniowe o mocy obliczeniowej przekraczającej 720TFLOPS,
(ponad 22 tys. rdzeni obliczeniowych) dostępne lokalnie i poprzez
infrastruktury PL?Grid, EGI i PRACE-­RI;
– chmurę obliczeniową, umożliwiającą uruchamianie aplikacji, maszyn
wirtualnych oraz wirtualnych laboratoriów;
– szkolenia oraz wsparcie naukowców w zakresie dostępu do infrastruktur,
technik programowania, pakietów oprogramowania naukowego itd.
– usługi archiwizacji danych oraz system tworzenia kopii zapasowych.
Usługi bazują na sieci pamięci masowej (SAN) z macierzami
dyskowymi o dużej pojemności i bibliotekach taśmowych o łącznej pojemności 5 PB;
– pomieszczenia serwerowe na poziomie Tier 2, 3 i 4 w ramach kolokacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

DANE KONTAKTOWE

tel Strona główna

+48 12 420 53 40

adres Strona główna

ul. Krakowska 43,
32-050 Skawina

mail Strona główna

office@polskiedc.org